Jak będzie wyglądał system e-commerce przyszłości?

Zastanawiam się jak będą wyglądały systemy e-commerceowe przyszłości. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań oferujących zaawansowane możliwości dla sklepów internetowych. Systemy te działają w modelu SaaS i najczęściej oferują bardzo elastyczne modele współpracy. Niewielkie sklepy mogą korzystać z ich oferty płacąc niskie opłaty miesięczne zależne od wykorzystania systemu.

Rozwiązania te pozwalają na prowadzenie zaawansowanej analizy sprzedaży, oferują rozbudowane mechanizmy newslettera, integrują się ze sklepem i zapewniają mechanizmy klasy CRM, personalizację oferty, sprzedaż wiązaną czy wygodne rekomendacje. Oprócz tego na rynku dobrze zakorzeniły się porównywarki, serwisy z opiniami, pojawiają się także serwisy przechowujące dane klienta (unipass) czy bardzo proste rozwiązania pozwalające prezentować ofertę na telefonach mobilnych czy serwisie Facebook.

Wszystko to działa na zasadzie plug and play. Rejestrujesz się, wklejasz kilka linijek kodu lub podajesz lokalizacje pliku XML i już! Czy system e-commerce przyszłości będzie to katalog produktów, lista sprzedaży i możliwość zmiany statusu przesyłek? Całą resztę realizować będą zewnętrzne – wyspecjalizowane serwisy? Będą robiły to lepiej i szybciej niż dotychczasowe systemy e-commerce? Może pójdziemy krok dalej i tak jak oferuje np. droppa także logistyka zostanie outsource-owana?

Wizja trochę fantastyczna, ale warto rozglądać się za ciekawymi aplikacjami wspomagającymi e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.