AtomStore – wrześniowe wieści z frontu

W połowie wakacji informowałem o postępach prac w rozwoju platformy e-commerce AtomStore. Ponieważ nadal nie mamy strony produktowej (sic! szewc bez butów chodzi) wrzucam informacje na temat postępów w projekcie.

Dlaczego nie mamy www

Na wstępie trochę się wytłumaczę. Stronę www mieliśmy mieć na przełomie maja i czerwca. Skupiliśmy się jednak na pracach związanych z rozwojem platformy. W międzyczasie pocztą pantoflową zaczęli do nas docierać klienci zainteresowani systemem AtomStore. Okazało się, że udaje nam się realizować planowaną liczbę wdrożeń bez strony produktowej oraz dodatkowej promocji. Na razie to nam wystarczy. Mamy jeszcze kilka istotnych funkcjonalności, które chcemy wykonać. Zbyt duża ilość projektów mogłaby wpłynąć negatywnie na tempo prac nad systemem (chociaż pewnie pozytywnie na finanse firmy :/ ).

Co miało być

W ostatnim wpisie obiecywałem następujące funkcjonalności:

 1. Moduł zarządzania banerami
 2. Integracje z Ceneo, Skąpcem i Nokautem
 3. Integracje z 1-2 firmami kurierskimi
 4. Moduł integratora oraz obsługę drukarek fiskalnych zgodnych z Posnet
 5. Integracje z InFakt

Co udało się zrobić

Nie wszystkie funkcjonalności udało nam się skończyć – nie wszystkie były potrzebne, niektóre zajęły więcej czasu niż się spodziewaliśmy, pojawiły się też pilniejsze tematy. Przez ostatnie 1,5 m-ca udało nam się zrealizować:

 1. Koszty przesyłek zależne od masy
 2. Moduł zarządzania banerami
 3. Migrację danych z IAI
 4. Integracje z Ceneo, Skąpcem, Nokautem, Okazje oraz Tanio
 5. Moduł integratora oraz obsługę drukarek fiskalnych Venetus  (zgodnych z Posnet)
 6. Generowanie dostaw od dostawców, eksport do CSV
 7. Indywidualne statusy dostępności dla dostawców
 8. Poszerzyliśmy API o kilka kolejnych metod
 9. Dodaliśmy dokumenty PZ oraz WZ (ta funkcjonalność zostanie udostępniona w tym tygodniu)
Dodatkowo pracowaliśmy mocno nad optymalizacją szybkości w przypadku operacji na dużych zbiorach danych – codziennych aktualizacji cen, dostępności czy opisów.

Plany na najbliższe 1,5 m-ca

Zgodnie z metodologią Agile nie tworzymy szczegółowych planów na kilka miesięcy. Mamy listę kluczowych funkcjonalności, które pozwalają nam trzymać odpowiedni kurs. Decyzje na temat poszczególnych funkcjonalności podejmujemy jednak szybko, z niewielkim wyprzedzeniem. W najbliższym czasie zamierzamy więc zrealizować:

 1. Filtrowanie produktów po atrybucie (w panelu administratora)
 2. Integracje z UPS i GLSi
 3. Integracje z PC Market
 4. Integracje z Infakt
 5. Integracje z BDK
 6. Integracje z Matterhorn
 7. Zniżki ilościowe
 8. Dodać obsługę formatu IAI u dostawców
 9. Ulepszyć szablon mobile i włączyć do domyślnej wersji

W międzyczasie powinno się pojawić 5-6 kolejnych wdrożeń systemu. Niezłe tempo?? 🙂

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszam do Like-owania naszej strony na Facebooku http://www.facebook.com/AtomStorePL. Już w tym tygodniu pojawią się tam informacje o kolejnych wdrożeniach oraz aktualizacjach. Jeśli chcesz zobaczyć demo, poznać cennik lub otrzymać opis systemu napisz do mnie na priv-a (lukasz[at]plutecki.net lub skontaktuj się telefonicznie).

First things first

Czekasz na jakąś funkcję systemu AtomStore i nie możesz się doczekać? Niestety podjęliśmy decyzję, iż oprócz funkcji kluczowych (które realizujemy niezależnie od wszystkiego – czy słońce czy deszcz), dostosowujemy system do wymagań poszczególnych wdrożeń (klientów). Pierwszeństwo na liście to do otrzymują więc funkcjonalności, które są niezbędne do wykonania wdrożeń dla klientów. Jeśli potrzebujesz jakiejś integracji, konkretnej funkcji czy modułu, podpisz umowę 🙂

A tak poważnie. Klienci współtworzą nasz system. Jeśli klient zgłasza się do nas z konkretnymi potrzebami, robimy analizę, szacujemy czas i przedstawiamy klientowi możliwości wdrożenia w systemie AtomStore. Nie ma więc sensu czekać aż dana funkcjonalność się pojawi..

Cele, targety itp.

Do końca roku chcielibyśmy uruchomić 20 sklepów działających na AtomStore. Czy się uda? Trzymajcie kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.