Zoptymalizuj swoją kampanię dla mobile

Google wypowiedziało się ostatnio na temat kampanii skierowanych do użytkowników mobile. Po pierwsze pokazało ciekawe dane na temat wolumenu wyszukiwań – ze szczególnym uwzględnieniem okresu świątecznego:

Ruch mobile w okresie świątecznym

Po drugie w najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany w wyliczaniu quality score dla reklam AdWords skierowanych do użytkowników mobilnych. Strony, które nie posiadają wersji mobile, zawierają elementy Flash itp. będą oceniane gorzej niż strony zoptymalizowane. Nie ma przy tym konieczności doszukiwania się drugiego dna. Po prostu klikając w reklamę po której wyświetlana jest ciężka strona, nieczytelna dla użytkowników telefonów, wracają oni do Google coraz mniej zadowoleni z wyników które otrzymują. Co dobre dla userów to dobre dla Google – no może niekoniecznie, ale nie o tym dzisiaj.

Google zwraca także uwagę na fakt, iż kampanie AdWords które zostały specjalnie stworzone dla użytkowników mobile są 11% skuteczniejsze niż takie, które zostały tylko adaptowane.

Skuteczność kampanii mobile

Więcej szczegółów: http://searchengineland.com/google-offers-a-carrotstick-for-marketers-to-go-mobile-93901

Jeśli spodobał Ci się ten post, napisz co myślisz w komentarzu lub subskrybuj RSS-a aby w przyszłości otrzymać powiadomienie o najnowszych postach.

2 odpowiedzi na “Zoptymalizuj swoją kampanię dla mobile”

 1. Mirek Połyniak napisał(a):

  Właśnie oficjalnie ogłoszone te zmiany w quality score: http://www.brandrepublic.com/bulletin/digitalambulletin/article/1093858/google-boosts-ads-linking-mobile-optimised-sites/
  a co jest równie ciekawe:
  „Google has launched a free mobile tool called Mobilize that allows small and media sized enterprises (SMEs) to create high-quality mobile sites or landing pages within minutes, without any coding experience.”
  oj będzię się działo 🙂 przed marketingiem mobilnym nie ma odwrotu!

 2. Łukasz Plutecki napisał(a):

  Dokładnie – będę o tym mówił w czwartek na KrakowPR. Miało być o social commerce, ale tak naprawdę sc to tylko koncepcje przejściowa w kierunku mobile commerce i mobile marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *