Zoptymalizuj swoją kampanię dla mobile

Google wypowiedziało się ostatnio na temat kampanii skierowanych do użytkowników mobile. Po pierwsze pokazało ciekawe dane na temat wolumenu wyszukiwań – ze szczególnym uwzględnieniem okresu świątecznego:

Ruch mobile w okresie świątecznym

Po drugie w najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany w wyliczaniu quality score dla reklam AdWords skierowanych do użytkowników mobilnych. Strony, które nie posiadają wersji mobile, zawierają elementy Flash itp. będą oceniane gorzej niż strony zoptymalizowane. Nie ma przy tym konieczności doszukiwania się drugiego dna. Po prostu klikając w reklamę po której wyświetlana jest ciężka strona, nieczytelna dla użytkowników telefonów, wracają oni do Google coraz mniej zadowoleni z wyników które otrzymują. Co dobre dla userów to dobre dla Google – no może niekoniecznie, ale nie o tym dzisiaj.

Google zwraca także uwagę na fakt, iż kampanie AdWords które zostały specjalnie stworzone dla użytkowników mobile są 11% skuteczniejsze niż takie, które zostały tylko adaptowane.

Skuteczność kampanii mobile

Więcej szczegółów: http://searchengineland.com/google-offers-a-carrotstick-for-marketers-to-go-mobile-93901

2 odpowiedzi na “Zoptymalizuj swoją kampanię dla mobile”

  1. Właśnie oficjalnie ogłoszone te zmiany w quality score: http://www.brandrepublic.com/bulletin/digitalambulletin/article/1093858/google-boosts-ads-linking-mobile-optimised-sites/
    a co jest równie ciekawe:
    „Google has launched a free mobile tool called Mobilize that allows small and media sized enterprises (SMEs) to create high-quality mobile sites or landing pages within minutes, without any coding experience.”
    oj będzię się działo 🙂 przed marketingiem mobilnym nie ma odwrotu!

  2. Dokładnie – będę o tym mówił w czwartek na KrakowPR. Miało być o social commerce, ale tak naprawdę sc to tylko koncepcje przejściowa w kierunku mobile commerce i mobile marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.