Jest 4 numer eKomercyjnie

Rzutem na taśmę wydano 4 numer eKomercyjnie. W nowym numerze pojawiło się kilka bardzo ciekawych artykułów – między innymi wywiad z Michałem Stypułkowskim czy artykuł Grzegorza Ostrowskiego.

W nowym numerze znajdziecie także mój artykuł na temat strategii SEO sklepu oraz tego co właściciel sklepu może zrobić sam, aby jego sklep znalazł się wysoko w rankingu. Poniżej zajawka w postaci fragmentu mojego artykułu:

W internecie jako strategię pozycjonowania określa się często taktykę wybraną przez pozycjonera i właściciela serwisu. Może to być pozycjonowanie na główne frazy, pozycjonowanie na długi ogon (ang. long tail) czy pozycjonowanie w wynikach lokalnych. W przypadku sklepu internetowego możemy wyróżnić następujące taktyki:

  • pozycjonowanie na główne frazy – np. laptopy, tanie laptopy, notebooki;
  • pozycjonowanie na frazy szczegółowe (ang. middle tail) – laptopy sony vaio, laptopy lenovo thinkpad, tanie laptopy do grania;
  • pozycjonowanie na długi ogon (ang. long tail) – laptop lenovo thinkpad 14 cali, Sony VAIO VPC-EB1S1E, Asus N75SF-V2G;
  • pozycjonowanie w wynikach lokalnych – laptopy sony kraków, laptopy sony warszawa;
  • pozycjonowanie w Google Images, Google Video – pozycjonowanie wideorecenzji, zdjęć produktowych

Najtrudniejsze jest pozycjonowanie na frazy główne. Często wiąże się to z długim czasem oczekiwania na efekty i wysokimi nakładami finansowymi. Z tego względu w przypadku sklepów internetowych najczęściej stosuje się taktykę pozycjonowania
na frazy szczegółowe, długi ogon i pozycjonowanie w wynikach lokalnych, a dopiero z czasem dołącza się kolejne frazy ogólne.
W celu zilustrowania problemu przygotowałem diagram wzorowany na macierzy BCG:

Pozycjonowanie sklepu - dobór fraz

Zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.