Drogi Donaldu Tusku wespół z Rostowski Jacku!

Najnowszy news dotyczący poczynań naszego rządu – czytaj „Reformy finansów Państwa – przyjazne Państwo – MSP siłą napędową gosporadki”:

„Rząd obecnie debatuje nad podwyższeniem składek do ZUS płaconych przez przedsiębiorców. Obecnie wynoszą one ok. 600 zł miesięcznie, ale w planach rządu jest ustalenie ich w zależności od dochodu w granicach od 400 zł do 2400 zł miesięcznie – donosi PKPP Lewiatan.” – źródło http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przedsiebiorcy-zaplaca-2400-zl-skladki-emerytalnej-2482016.html

Niestety z każdą decyzją jest coraz gorzej. Zamiast reformować i zaciskać pasa tam gdzie wydatki są rozpasane, bierzecie się za zmiany, które w długim okresie jak równia pochyła sprawią iż nasza gospodarka stoczy się do poziomu z przed 10 lat i bliżej jej będzie do Grecji niż do Niemiec… Ostatnie POczynania:

 • podniesienie VAT
 • brak reformy służby zdrowia
 • brak reform służb mundurowych
 • wydłużenie czasu pracy (to akurat jest OK, tylko czemu to służy)
 • zniesienie kratki i możliwości odliczania VAT od paliwa
 • zamieszanie z receptami
 • zamieszanie z aptekami internetowymi
 • ACTA
 • podwyższenie VAT
 • itd..

A może popatrzymy jakie oszczędności i reformy wprowadziliście? Po raz kolejny potwierdza się moja teza: http://plutecki.net/2010/02/przedsiebiorco-radz-sobie-sam/ – a to przecież MSP tworzą najwięcej miejsc pracy…

Niestety przykro mi że na Was głosowałem, więcej tego błędu nie powtórzę – czego sobie i czytelnikom mojego bloga życzę!

ps. Ciekawe kiedy będzie tak źle, że firmy zaczną przenosić się do Czech, Niemiec, a te z bardziej centralnej Polski do UK, na Cypr itp.

7 odpowiedzi na “Drogi Donaldu Tusku wespół z Rostowski Jacku!”

 1. Adam pisze:

  Też mi przykro, że na nich głosowałeś.
  Jako ciekawostka:
  http://www.wykop.pl/ramka/569817/deficyt-budzetowy-na-przestrzeni-ostatnich-lat/

 2. Ja już dawno wyniosłem wszystkie firmy z Polski.
  No dobra – dwie kiedyś tam założone dalej mam, ale to tylko po to żeby się podroczyć z beznadziejnie głupimi urzędnikami.
  Bez tego sportu to nudno 🙁

 3. Krętacz pisze:

  Panie Łukaszu,
  czy można przenieść firmę dofinansowaną poprzez 8.1. do Wielkiej Brytanii. Jak się to ma przy spółkach z.o.o. , s.c, czy najprostszych jednoosobowych działalnościach ? Czy muszę z tym czekać do końca okresu trwałości ?

  Moim zdaniem tendencja na najbliższe lata to dokręcanie śruby przedsiębiorcom. Oni na ulice nie wyjdą; górnicy i policjanci tak. Nie ma sensu teraz narzekać tylko trzeba szybko ratować pieniądze 🙂

  ja na ten rząd nie głosowałem, ale przysłowiowe „A nie mówiłem…” mnie nie pociesza.

  Pozdrawiam serdecznie

 4. Przedsiębiorczy pisze:

  Stop podwyżce Zus przedsiębiorcom protest obywatelski dołącz do nas jeśli nie chcesz żeby rząd doprowadził do ruiny setki tysięcy firm i do drastycznego wzrostu bezrobocia http://www.facebook.com/pages/Stop-podwy%C5%BCce-Zus-dla-firm-Protest-obywatelski/243512259069677#!/NIEdlaZUS zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.