Życie w matrixie

Niestety mam przeczucie iż znów czeka mnie przepychanka z „systemem”. Za 3,5 miesiąca kończy mi się umowa (wreszcie – więcej nie podpiszę umowy na 30 lub 36 m-cy, bo telefon tego nie wytrzymuje).

W związku ze zbliżającym się okresem końca umowy (dokładnie na 180 dni przed) rozbrzmiewają telefony. Przedstawiciele Orange którzy otrzymują informacje iż „numer jest uprawniony” dzwonią i proponują.

Propozycja jak to co 2 lata przekonuje mnie, iż najlepiej przenieść numer do innego operatora, bo jestem traktowany lekko powiedziawszy z buta (skoro w ciągu 2 lat mam zapłacić operatorowi jakieś 1000zł więcej niż klient z ulicy).

Po około 5 rozmowach (i 20 nieodebranych połączeniach) telefony ustały. Chyba wreszcie ktoś odnotował iż nie chce telefonu za 1200 zł skoro na stronie dla nowych klientów jest on dostępny w cenie 700zł.

Ostatnio jednak na Allegro zaatakowała mnie promocja Orange. S3 od 1zł. Wchodzę, wyklikuje abonament który chce wziąć i oto Samsung S3 za 1zł.

Zadzwoniłem więc dzisiaj do Orange zapytać „czy ja łaskawie też mogę”. Okazuje się, że mogę ale jak zapłacę w ciągu 24 m-ce o 1000zł więcej niż nowy klient. Pani niestety nie jest uprawniona i nie ma takich ofert jak w sklepie internetowym.

Trudno, za 4 tygodnie będę mógł przedłużyc w sklepie – ale oferta promocyjna trwa do 20 stycznia. Coś czuję, iż znów skończy się na tym że ktoś będzie mnie próbował przekonać iż powinienem płacić więcej niż klient z ulicy.

Cóż – z systemem nie wygrasz. Dobrze że Play i T-mobile mają atrakcyjną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.