Kraków – remont za remontem, remontem pogania

Jeżdżąc po Krakowie (to taki eufemizm do ‚stojąc w korku’) zastanawiam się jak długo będziemy jeszcze żyli w kraju, w którym urzędnicy i urzędy są po to aby zatrudniać i zapewniać spokojną i w miarę dobrze płatną pracę, a dobro społeczności stawiane jest na ostatnim miejscu, decyzje podejmowane są bez logiki, błędy uchodzą bezkarnie lub są wręcz premiowane.

Opolska

Ulica Opolska jest idealnym przykładem (chociaż takich wiele), gdzie koszt i wygoda mieszkańców nie ma znaczenia. Przypomnę. Chyba 2 lub 3 lata temu rozpoczęto remont ronda Ofiar Katynia. Remont został rozpoczęty nieodpowiedzialnie i przeciągnął się chyba z 10 czy 12 m-cy. Tym sposobem zamiast trwać np. rok, trwał prawie 2.

Ciekaw jestem czy urzędnicy odpowiedzialni za przygotowanie inwestycji wzięli premie, podczas gdy tysiące kierowców codziennie przez ponad 10 m-cy dłużej stali w korkach. Jaki jest koszt który ponosi społeczeństwo tracąc codziennie dodatkowe 30-60 minut? Kto by to liczył i się przejmował!

W czasie remontu jeździłem dość często ulicą Opolską i zastanawiałem się czy ktoś na to wpadnie i dlaczego PO zakończeniu przebudowy ronda OK, że nawierzchnia na ulicach Armii Krajowej oraz Josepha Conrada/Opolskiej nadaje się do remontu i nijak odpowiada standardom i warunkom panującym na nowym skrzyżowaniu (od strony Olkusza samochody jadą 70-80km aby po 300m wpaść w coś co przypomina drogę polną).

Armii Krajowej stoi jak stała, ale przez ostatnie 6 m-cy przebudowano skrzyżowanie przy Makro i Ikei i poprawiano nawierzchnie. A co tam oddajemy z krzykiem nowe wydajne skrzyżowanie z estakadą po to aby zaraz zamknąć następne i przedłużyć katusze utrapionych kierowców.

Remont skrzyżowania się skończył i… tu niespodzianka zaczęto remontować stary wiadukt na Josepha Conrada. Pomysł jak najbardziej zacny, bo koleiny dochodziły tam do 30 cm, a dziury urywały… to co miały urwać w każdym samochodzie. Szkoda tylko że nikt nie wpadł na to iż warto te 2 remonty przeprowadzić w tym samym czasie co budowę skrzyżowania.

Epilog

Czekam na zakończenie remontu wiaduktu i rozpoczęcie remontu nawierzchni pod wiaduktem na Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.