E-biznes w pigułce! Książka “Konwersja w e-commerce” już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła właśnie książka “Konwersja w e-commerce”, którą popełniliśmy wspólnie z Sebastianem Sumą, CEO Sempai. W skrócie mogę ją zarekomendować jako pigułkę praktycznej i najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu sprzedaży internetowej. Książka wydaliśmy we współpracy z portalem eKomercyjnie.

Konwersja w e-commerce

Rozpoczynając pracę nad książką, chcieliśmy wypełnić lukę na rynku. W ofercie wielu wydawnictw pojawiały się książki odpowiadające na pytanie “jak rozpocząć sprzedaż?”, brakowało jednak pozycji, która omawiała bardziej złożone kwestie związane z optymalizacją e-commerce.

Od kilku lat mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce w Polsce. Szybki wzrost sprawia, że na rynku zaostrza się konkurencja, a sklepy internetowe inwestują w reklamę i rozwój coraz większe środki. Stara prawda głosi, iż 50% pieniędzy wydawanych na reklamę wyrzucanych jest w błoto. Nasza książka ma na celu przedstawić najważniejsze kwestie związane z optymalizacją e-commerce oraz reklamą sklepu internetowego, dzięki czemu zarządzający będą mogli zminimalizować ryzyko i zbudować przewagę nad konkurencją.

“Konwersja w e-commerce” to zatem pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zdali już sobie sprawę z tego, że zarabianie na sklepie internetowym nie jest tak proste, jak jego założenie oraz szukają prostych, ale skutecznych rozwiązań zwiększających sprzedaż. W książce opisaliśmy także zagadnienia związane z analizą ruchu oraz promocji w internecie ze szczególnym uwzględnieniem witryn typu e-commerce.

 

Dzięki naszej książce dowiesz się m.in.

  • Jak zwiększyć konwersję – jak ją mierzyć w kontekście prowadzenia własnego biznesu online, jakie czynniki on-site i zewnętrzne off-site mają wpływ na współczynnik konwersji, jakie działania podejmować w celu zwiększenia sprzedaży.
  • Jak ulepszyć e-sklep – jakie funkcje i moduły mogą zwiększyć konwersje w Twoim sklepie, jak dzięki umiejętnemu doborowi narzędzi poprawić wizerunek i sprzedaż w sklepie.
  • Jak analizować e-biznes – jak wykorzystywać popularne narzędzia analityki webowej do analizy skuteczności sprzedaży oraz działań marketingowych. Poznasz najważniejsze raporty analityczne niezbędne w analizie własnego biznesu

 

Na książkę składa się 13 rozdziałów wypełnionych praktyczną i aktualną wiedzą dotyczącą prowadzenia i rozwijania e-biznesu:

Rozdział 1: Konwersja w e-commerce

Rozdział 2: Pozyskiwanie ruchu

Rozdział 3: Marketing w wyszukiwarkach internetowych

Rozdział 4: Czynniki wpływające na konwersje onsite

Rozdział 5: Jak nie konkurować ceną?

Rozdział 6: Badanie i poprawa użyteczności sklepu

Rozdział 7: Content marketing a konwersja w sklepie

Rozdział 8: Funkcje zwiększające konwersje

Rozdział 9: E-mail marketing w prowadzeniu e-sklepu

Rozdział 10: Logistyka w e-commerce

Rozdział 11: Sklep w wersji mobilnej

Rozdział 12: Technologia w e-commerce

Rozdział 13: Analityka webowa w e-commerce

 

Informacja o pozostałych autorach:

Sebastian Suma

Współwłaściciel firmy NetArch zajmującą się w projektowaniem systemów e-commerce, portali internetowych oraz marketingiem w wyszukiwarkach. Dyrektor Zarządzający marką SEMPAI, specjalizującą się w działaniach SEO/SEM. Wykładowca marketingu internetowego na studiach podyplomowych Politechniki Białostockiej. Fan nowych technologii i analityki webowej.

Sempai –  agencja SEM działająca w obszarze marketingu w wyszukiwarkach internetowych oraz analityki webowej. Jako certyfikowany Partner Google specjalizuje się w obsłudze sklepów internetowych w zakresie marketingu konwersji.

 

Redakcja:

Krzysztof Bartnik

Redaktor naczelny eKomercyjnie.pl, prezes zarządu eKomercyjnie Sp. z o.o., który z polską branżą e-commerce jest aktywnie związany od ponad 10 lat. Na początku pracownik jednego z największych w 2006 roku sklepów internetowych (Vivid. pl), zaś w latach 2007-2010 project manager w portalu o2.pl (obecnie Grupa Wirtualna Polska), gdzie odpowiadał za szybki rozwój porównywarki cen Radar. pl oraz platformy sklepowej otwarte24.pl. Były właściciel kilku sklepów internetowych (4play.pl, GameClub.pl), który w praktyce sprawdził jak wygląda ich

prowadzenie. Obecnie autor wielu poradników dla e-przedsiębiorców i konsultant doradzający sprzedawcom, jak najlepiej rozpocząć przygodę z e-handlem, jak optymalizować działanie sklepu internetowego oraz jak dynamicznie zwiększać przychody i zyski w firmach e-commerce.

 

Więcej informacji o książce “Konwersja w e-commerce”: http://konwersjawecommerce.pl/

Ksiażkę można kupić na: http://www.ekomercyjnie.pl/konwersja-w-ecommerce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.