Gdy dzieci nie ma w domu to jesteśmy niegrzeczni

Witam wszystkich po urlopie. Niestety podczas nieobecności mojemu WordPressowi (a dokładnie to frameworkowi Woothemes) przytrafiła się podwójna wpadka przez co Google wyświetlało ostrzeżenie plus blog linkował do jakiegoś spamerskiego serwisu. Dziękuje wszystkim za czujność i informacje. To także nauczka, że open source nie jest za darmo i trzeba zawsze uwzględniać koszty utrzymania i aktualizacji (nawet przy osobistym blogu).

Jednocześnie pojawiła mi się w głowie refleksja, iż rządy poszczególnych krajów powinny przyłożyć większą uwagę do ścigania cyber przestępczości (a może po prostu już przestępczości). To będzie chyba główny problem kolejnych dekad. Straty powodowane przez hackerów i spamerów będą coraz poważniejsze – zarówno finansowe jak i realne (utrudnienia komunikacji, zagrożenia życia i zdrowia). Wydaje mi się, iż nadal jest to temat dość odległy politykom (wystarczy popatrzeć na hasła właśnie startującej kampanii). Dodatkowo problem bardzo złożony – walka policji z osobami często dużo sprytniejszymi, inteligentniejszymi oraz lepiej orientującymi się w świecie, w którym dokonują przestępstw. Policja na świecie dobrze radzi sobie z przestępczością w bogatych dzielnicach, a slamsy mija dalekim łukiem. Internet to takie trochę slamsy. Potrzebny będzie wysiłek wszystkich – edukacja internautów, lepsze programy av, specjalne jednostki policji, itd… chyba lepiej wrócić na wakacje 😉

Konkurs – blog roku 2010

W tym roku biorę udział w konkursie Blog Roku 2010. Moje zgłoszenie znajdziecie tutaj: http://www.blogroku.pl/plutecki,gwd3u,blog.html.

Nie będę apelował jednak o oddanie głosu na mojego blogaska. Szczerze powiedziawszy to uważam, że są mądrzejsze sposoby na wydanie 1,23 zł brutto. Osobom zainteresowanym zwiększeniem swojego rachunku (lub uszczupleniem stanu konta prepaid) proponuje wysłanie podobnego SMS-a na jakąś fundacje wspierającą walkę z wykluczeniem społecznym, WOŚP, Caritas czy coś podobnego. Jest wiele organizacji i osób, które naprawdę potrzebują Twojej złotówki.

Continue…

E-marketing na usługach polityki – wykorzystanie marketingu internetowego w kampanii Baracka Obamy

Ostatnio słyszałem opinie, iż zwycięztwo Obamy wynika głównie z 3 czynników:

  • kryzysu, który wpłynął ujemnie na ocenę rządów republikanów
  • większych środków, którymi dysponował kandydat demokratów
  • skuteczniejszego wykorzystania marketingu internetowego

Continue…