Gdy dzieci nie ma w domu to jesteśmy niegrzeczni

2 Wrz , 2011  

Witam wszystkich po urlopie. Niestety podczas nieobecności mojemu WordPressowi (a dokładnie to frameworkowi Woothemes) przytrafiła się podwójna wpadka przez co Google wyświetlało ostrzeżenie plus blog linkował do jakiegoś spamerskiego serwisu. Dziękuje wszystkim za czujność i informacje. To także nauczka, że open source nie jest za darmo i trzeba zawsze uwzględniać koszty utrzymania i aktualizacji (nawet przy osobistym blogu).

Jednocześnie pojawiła mi się w głowie refleksja, iż rządy poszczególnych krajów powinny przyłożyć większą uwagę do ścigania cyber przestępczości (a może po prostu już przestępczości). To będzie chyba główny problem kolejnych dekad. Straty powodowane przez hackerów i spamerów będą coraz poważniejsze – zarówno finansowe jak i realne (utrudnienia komunikacji, zagrożenia życia i zdrowia). Wydaje mi się, iż nadal jest to temat dość odległy politykom (wystarczy popatrzeć na hasła właśnie startującej kampanii). Dodatkowo problem bardzo złożony – walka policji z osobami często dużo sprytniejszymi, inteligentniejszymi oraz lepiej orientującymi się w świecie, w którym dokonują przestępstw. Policja na świecie dobrze radzi sobie z przestępczością w bogatych dzielnicach, a slamsy mija dalekim łukiem. Internet to takie trochę slamsy. Potrzebny będzie wysiłek wszystkich – edukacja internautów, lepsze programy av, specjalne jednostki policji, itd… chyba lepiej wrócić na wakacje 😉

, ,

Czy można być blogerem – zawodowo

17 Sty , 2011  

Niewątpliwie blogerzy w ostatnich miesiącach są na topie. Mieliśmy głośną akcje BK z Kominkiem, powstaje film Blogersi, niedawno w Gdańsku odbyła się konferencja dla blogerów na plakatach uśmiechają się do nas blogerzy reklamując nowy system operacyjny.

More…

, ,

Konkurs blog roku 2010 – mea culpa i sprostowanie

14 Sty , 2011  

W poprzednim wpisie http://plutecki.net/2011/01/konkurs-blog-roku-2010/ apelowałem o nie głosowanie na mój blog i przekazanie 1,23 zł na jakiś szczytny cel. Okazało się jednak, że dochód z przesyłanych SMS-ów przekazywany jest na cele charytatywne.

More…

, , ,

Konkurs – blog roku 2010

11 Sty , 2011  

W tym roku biorę udział w konkursie Blog Roku 2010. Moje zgłoszenie znajdziecie tutaj: http://www.blogroku.pl/plutecki,gwd3u,blog.html.

Nie będę apelował jednak o oddanie głosu na mojego blogaska. Szczerze powiedziawszy to uważam, że są mądrzejsze sposoby na wydanie 1,23 zł brutto. Osobom zainteresowanym zwiększeniem swojego rachunku (lub uszczupleniem stanu konta prepaid) proponuje wysłanie podobnego SMS-a na jakąś fundacje wspierającą walkę z wykluczeniem społecznym, WOŚP, Caritas czy coś podobnego. Jest wiele organizacji i osób, które naprawdę potrzebują Twojej złotówki.

More…

, , ,

E-marketing na usługach polityki – wykorzystanie marketingu internetowego w kampanii Baracka Obamy

10 Lut , 2009  

Ostatnio słyszałem opinie, iż zwycięztwo Obamy wynika głównie z 3 czynników:

  • kryzysu, który wpłynął ujemnie na ocenę rządów republikanów
  • większych środków, którymi dysponował kandydat demokratów
  • skuteczniejszego wykorzystania marketingu internetowego

More…

, , , , , , , , , ,