Spadek click-fraud na świecie, nieznaczny

27 Sty , 2011  

Click Fraud na Świecie

Dziś na Search Engine Land pojawiły się wyniki najnowszych badań Click Forensics dotyczących oszustw związanych z wyklikiwaniem budżetów reklamowych w przypadku emisji reklam w modelu CPC.

More…

, ,

Inflacja w Google Adwords – nie tylko rząd drukuje pieniądze

31 Sie , 2010  

Google Adwords miewają bardzo różną opinie wśród reklamodawców. Są klienci, którzy uważają boksy reklamowe za najlepszy sposób pozyskiwania klientów (najtańszy, najbardziej efektywny, uczciwy) są tacy którzy unikają ich jak ognia, uważając za wyzysk, porównując od niewolnictwa i podatku o wzbogacenia 🙂
More…

, , ,

Strategia Adwords dla B2B

8 Kwi , 2010  

Przeczytałem dziś ciekawy wpis na Search Engine Land. Autorka słusznie zauważa, iż w większości kampanii kierowanych do konsumentów (B2C) strategia osiągnięcia jak najwyższego quality score, a przez to obniżania kosztu CPC, jest słuszna. O strategii SEM pisałem w tym wpisie.

More…

, , , , ,

Uruchomienie sklepu internetowego

16 Kwi , 2009  

Ponieważ często zauważam, iż klienci czy znajomi zabierają się do uruchamiania sklepu trochę od tyłu, postanowiłem przedstawić w jaki sposób zabrałbym się do uruchamiania sklepu ja sam.

Kolejność działań:

 1. Analiza SWOT produktu
 2. Benchmark rynku
 3. Określenie celów na 3, 12, 24 m-ce (okresy adekwatne – o tym niżej)
 4. Plan marketingowy
 5. Decyzja kto przygotuje grafikę, wdroży system
 6. Specyfikacja zlecenia
 7. Przygotowanie materiałów i wdrożenie
 8. Działania marketingowe

Dużo dziwnych skrótów. Zajmijmy się ich wyjaśnieniem 🙂

More…

, , , , , , ,

Jak obliczyć koszt jednej transakcji wygenerowanej przez kampanię e-marketingową

30 Sty , 2009  

Zaletą marketingu internetowego w stosunku do innych form reklamy, jest dość duża mierzalność efektów. Planując reklamę w internecie można określić międzyinnymi (w zależności od wybranej formy reklamy):

 • budżet
 • ilość wyświetleń reklamy
 • ilość kliknięć (wizyt)
 • strony docelowe (główna strona, strona produktu, promocje, etc.)
 • czas emisji
 • zasięg geograficzny
 • grupę docelową
 • etc.

More…

, , , , , , ,

Rozliczenie CPC za pozycjonowanie strony

27 Sty , 2009  

Od pewnego czasu zaczęliśmy stosować naliczanie wynagrodzenia za usługę pozycjonowania strony w modelu CPC (czyli koszt za kliknięcie). Tak naprawdę jest to model CPV (czyli koszt za wizytę, jednak używam określenia CPC, które dla klientów jest bardziej znane).

Tradycyjnie rozliczenie z klientem wygląda w następujący sposób. Ustala się warunki na jakich za daną frazę pobierana jest opłata – np. jeśli fraza przez przynajmniej 20 dnii w miesiącu była w top10 – klient płaci 160zł, w top5 – klient płaci 250zł, w top3 – klient płaci – 300zł, etc. Rola agencji SEM ogranicza się do doboru fraz. More…

, , ,