Projektujemy bannery dla 4% użytkowników

6 Lis , 2009  

Seth Godin zwrócił uwagę na ciekawy aspekt dotyczący reklamy display. Większość bannerów projektowana jest w ten sposób aby w nie kliknąć. Co ciekawe średnia klikalność bannerów wynosi od 4 (przeciętni użytkownicy) do 16% (klikacze). Co to oznacza? More…

, , , ,

Skuteczna reklama w wyszukiwarkach – CTR oraz landing pages

17 Mar , 2009  

Jedną z ważniejszych kwestii związanych z prowadzeniem i optymalizacją kampanii reklamowych w Internecie jest zarządzanie tzw. landing pages – czyli stronami docelowymi, na które kierują wykupione przez nas reklamy, czy linki zewnętrzne.

Landing pages

Landing page to strona docelowa, która otwiera się użytkownikowi po kliknięciu danego linka (w dowolnej postaci – pop up’a, bannera, linka, reklamy adsense, etc.). CTR to współczynnik określający klikalność reklam. Teoretycznie w przypadku reklamy płatnej za kliknięcie (CPC) – współczynnik CTR nie ma znaczenia, ale tylko teoretycznie. Koszt kliknięcia w przypadku reklamy adwords jest zależny także od CTR – google nagradza  w ten sposób strony (reklamy) o najwyższej jakości.

More…

, , , , ,

Skuteczność reklamy internetowej

12 Mar , 2009  

W serwisie emarketer.com pojawił się najnowszy raport dotyczący skuteczności reklam w internecie.

Średnia klikalność reklam

Jedną z miar skuteczności reklam w internecie jest ich klikalność (CTR). Klikalność decyduje o tym, ilu użytkowników którym reklama się wyświetliła, zobaczyła stronę docelową. Następnie Ci klienci mierzeni są miarami takimi jak współczynnik odrzuceń czy współczynnik konwersji.

More…

, , , ,