Best practices do projektów POIG 8.1 i 8.2

21 Paź , 2010  

Wpadłem na ciekawe opracowanie dotyczące realizacji projektów w ramach działań 8.1 i 8.2. PARP wraz z Ideacto przygotował bardzo konkretne opracowanie zawierające dobre praktyki z zakresu realizacji projektów w ramach działań 8.1 i 8.2.

More…

, , , , , , ,

Nowe POIG – (nie) dla idiotów!

21 Wrz , 2010  

Od kilku tygodni docierają do mnie głosy do coraz bardziej rozgoryczonych beneficjentów POIG. Ostatnio np. jeden ze znajomych pochwalił się, iż jego wniosek o płatność z lutego jeszcze nie dostał wypłaty, a w zeszłym tygodniu dostał prośbę o uzupełnienie i wyjaśnienia z PARP.

More…

, , , ,

Raport PARP na temat rynku e-usług

10 Sie , 2010  

Wygląda na to, że PARP stworzył coś na kształt katalogu e-usług. Pomijam błędy i nieścisłości, które słusznie wskazał Artur Kurasiński na Facebooku, ale na pewno jest to pewna pomoc dla osób starających się o 8.1.
More…

, , , ,

POIG 8.1 w 2010 – spiesz się powoli

31 Lip , 2010  

Tak można skwitować to co działo się w tym roku w kwestiach działania 8.1. PARP niezbyt chętnie wypowiadał się na temat planowanych zmian oraz terminu naboru. Po informacjach opublikowanych na początku roku dotyczących planowanych zmian zapanowała cisza. Obiecywanej instrukcji oraz ogłoszenia naborów nie było…
More…

, , , ,

POIG – nabory w 2010

4 maja , 2010  

Emocje związane z naborami jakby opadły – osoby, które dostać dotacje miały ale nie dostaną bo złożyły za późno chyba powoli godzą się z brutalną rzeczywistością. W międzyczasie – jakby po cichu PARP ogłosił terminy naborów w 2010.

More…

, ,

Opóźnienia w wypłacaniu refundacji do POIG 8.1

6 Lut , 2010  

Temat POIG trochę zmonopolizował wpisy na blogu – obiecuje, że będzie to ostatni w najbliższych 2-3 tygodniach – no ale życie podsuwa takie a nie inne tematy wpisów. W czwartek na Wyborczej ukazał się artykuł na temat opóźnień.

More…

, ,

Zmiany w POIG – jest oficjalny projekt rozporządzenia

5 Lut , 2010  

Dziś na stronie PARP pojawiła się informacja o projekcie nowego rozporządzenia MRR zmieniającego rozporządzenie z dnia 13 sierpnia 2008. Albo PARP działa z opóźnieniem (aktualizuje swoja stronę raz na 2 miesiące), albo projekt który widnieje na stronie MRR jest bardzo po myśli PARP’u i można się spodziewać, iż w niezmienionej formie wejdzie w życie… More…

, , ,

Cash flow dla projektu POIG 8.1

26 Sty , 2010  

Do kolejnych naborów POIG 8.1 coraz bliżej, nieuchronnie zbliżają się także zmiany w zasadach przyznawania dofinansowania. Moją opinie na temat planowanych zmian wyraziłem tutaj. Dwa tygodnie temu w BiznesNet pojawił się także wywiad, w którym opowiedziałem o moich doświadczeniach z POIG i przedstawiłem uproszczoną kalkulacje cash flow dla projektu dofinansowane z działania POIG. Dzisiaj kontynuuje temat na blogu Artura Kurasińskiego oraz w dalszej części wpisu.

More…

, , ,