Zmiany w zasadach POIG 8.1

W ostatnich miesiącach na temat POIG 8.1 pisało się wiele – zarówno w prasie codziennej (Gazeta.pl) jak i w blogosferze. Generalnie dominowały słowa krytyki pod adresem samego projektu, ekspertów oceniających, jakości projektów oraz organizacji / obsługi projektu przez PARP oraz instytucje wdrażające. Niezadowoleni byli Ci co dotacji nie dostali ale się ubiegali, Ci co o dotacje się nie starali ale słyszeli o tych którzy otrzymali, jak i Ci którzy dotację otrzymali jednak mieli problemy z realizacją projektu. Ja osobiście broniłem i bronię działania 8.1, gdyż spotkałem się z autorami wielu ciekawych projektów, które bez środków z tego programu po prostu nie zostałyby zrealizowane.

Continue…

8.1 – sodoma i gomorra

Dziś kolejny nabór – już trzeci w tym roku – do działania 8.1. Ponieważ nabór nie ma charakteru konkursu, decyduje kolejność wniosku. Jeśli dany wniosek uzyska 60 pkt (czyt. przejdzie ocenę formalną i merytoryczną) otrzymuje dofinansowanie, pod warunkiem iż w danym naborze pozostały jeszcze pieniądze. Continue…

Innowacyjność głupcze!

Wczoraj na AntyWebie pojawił się artykuł „Na co idą pieniądze z 8.1 (PARP)…”, w którym Grzegorz Marczak po raz kolejny „punktuje” projekty, które otrzymały dofinansowanie na stworzenie e-usług. Bardzo nie lubię, gdy dziennikarze czy też blogerzy przedstawiają problem tylko z jednej perspektywy i nie zadają sobie trudu by sprawę zbadać, przedstawić różne punkty widzenia (ich prawo do pisania artykułów tendencyjnych, a czytelników do ich czytania lub nie).

Continue…