Nowe POIG – (nie) dla idiotów!

21 Wrz , 2010  

Od kilku tygodni docierają do mnie głosy do coraz bardziej rozgoryczonych beneficjentów POIG. Ostatnio np. jeden ze znajomych pochwalił się, iż jego wniosek o płatność z lutego jeszcze nie dostał wypłaty, a w zeszłym tygodniu dostał prośbę o uzupełnienie i wyjaśnienia z PARP.

More…

, , , ,

Zmiany w zasadach POIG 8.1

31 Gru , 2009  

W ostatnich miesiącach na temat POIG 8.1 pisało się wiele – zarówno w prasie codziennej (Gazeta.pl) jak i w blogosferze. Generalnie dominowały słowa krytyki pod adresem samego projektu, ekspertów oceniających, jakości projektów oraz organizacji / obsługi projektu przez PARP oraz instytucje wdrażające. Niezadowoleni byli Ci co dotacji nie dostali ale się ubiegali, Ci co o dotacje się nie starali ale słyszeli o tych którzy otrzymali, jak i Ci którzy dotację otrzymali jednak mieli problemy z realizacją projektu. Ja osobiście broniłem i bronię działania 8.1, gdyż spotkałem się z autorami wielu ciekawych projektów, które bez środków z tego programu po prostu nie zostałyby zrealizowane.

More…

, , , ,

8.1 – sodoma i gomorra

26 Paź , 2009  

Dziś kolejny nabór – już trzeci w tym roku – do działania 8.1. Ponieważ nabór nie ma charakteru konkursu, decyduje kolejność wniosku. Jeśli dany wniosek uzyska 60 pkt (czyt. przejdzie ocenę formalną i merytoryczną) otrzymuje dofinansowanie, pod warunkiem iż w danym naborze pozostały jeszcze pieniądze. More…

,

Innowacyjność głupcze!

30 Wrz , 2009  

Wczoraj na AntyWebie pojawił się artykuł „Na co idą pieniądze z 8.1 (PARP)…”, w którym Grzegorz Marczak po raz kolejny „punktuje” projekty, które otrzymały dofinansowanie na stworzenie e-usług. Bardzo nie lubię, gdy dziennikarze czy też blogerzy przedstawiają problem tylko z jednej perspektywy i nie zadają sobie trudu by sprawę zbadać, przedstawić różne punkty widzenia (ich prawo do pisania artykułów tendencyjnych, a czytelników do ich czytania lub nie).

More…

, , ,