Jaka jest Twoja silna strona?

Zakładasz sklep internetowy, a może prowadzisz go od kilku lat. Zastanawiasz się co robisz źle, co mógłbyś robić lepiej, w co zainwestować.

Na blogach, grupach, forach, w serwisach internetowych czytasz kolejne newsy na temat nowych rozwiązań, usług, aktualizacji Google, koszyku w porównywarkach, redesignie Allegro, E-baya itp.

Ale wróćmy do podstaw.

Jakie są Twoje kluczowe kompetencje? Czym wyróżniasz się z pośród 10-100-500 konkurentów działających w Twojej branży? Czy masz jasno określoną strategię? Jak chciałbyś aby Twój biznes wyglądał za 1-2-5 lat? Czy gonisz ciągle konkurencję która jest z przodu, a może masz pomysł, robisz coś co sprawi, że to Ty będziesz o 1 krok do przodu.

Początek roku to świetny okres na podsumowanie i stworzenie planu co zrobić aby za 12 m-cy wyprzedzić kilku konkurentów. Wykorzystaj to 🙂

Już w najbliższą sobotę ShopCamp w Warszawie

ShopCampPiętnaste, jubileuszowe spotkanie profesjonalistów branży internetowej ShopCamp odbędzie się 10. listopada w Warszawie. Najgorętszy okres w e-commerce trwa. Dzieciaki czekają na prezenty, a rekiny e-biznesu pomagają elfom zapełnić wór Świętego Mikołaja.

Po sukcesie poprzedniej edycji ShopCamp “Erotica” to kolejne spotkanie dedykowane określonym odbiorcom. Do tablicy wywołujemy: “Dzieciaki”. Podczas ShopCampu “Dzieciaki”, wystąpi m.in. Wiktor Wilk, Project manager ciufcia.pl – najpopularniejszego w Polsce serwisu edukacyjnego dla dzieci, który przybliży jak “monetyzować” rodziców w sieci. Katarzyna Krzysztofiak z Allegro będzie mówić o tym, że w kryzysie również można zarabiać, szczególnie jeśli sprzedaje się produkty dla dzieci. Z kolei Ilona Lewkowicz brand manager Baby’s Secret, zaprezentuje pierwszy polski klub zakupowy dla mam. Paweł Stępień z Funmedia.pl, opowie o tym jak nikomu nieznany projekt 8.1 przeszedł drogę do pozyskania ponad 1000 szkół podstawowych oraz 1000 bibliotek w Polsce.

Pełną agendę spotkania:

12:00 Katarzyna Krzysztofiak Allegro W kryzysie można zarabiać – czyli rynek artykułów dziecięcych na Allegro
12:25 Wiktor Wilk Ciufcia.pl 8 sposobów na 40 000 PLN miesięcznie – monetyzacja rodziców w sieci.
12:50 Bartosz Ulman Libra Wyzwania na linii e-commerce – hurtownia
13:15 Agata Kozak Next is Great Mobilne aplikacje edukacyjne dla dzieci – jak zaistnieć w App Storze, amerykańskich szkołach i mediach
14:20 Krystian Gontarek GameTeller.net Komunikacja z dziećmi w sieci
14:45 Dorota Bachman Smyk.com
15:10 Paweł Stępień Funmedia Funenglish.pl – jedyny e-podręcznik w Polsce, historia krótka
15:35 Ilona Lewkowicz Baby’s Secret Baby’s Secret – pierwszy klub zakupowy dla mam

ShopCamp to spotkania dotyczące szeroko pojętej tematyki sprzedaży w internecie. Najbliższe spotkanie to ostatnie w tym roku, a zarazem kończące trzeci cykl ShopCampu, który gromadzi społeczność e-commerce od 2010 r. Oprócz dużej dawki wiedzy ekspertów, spotkaniom towarzyszy luźna atmosfera, która powoduje, że ich uczestnicy bez problemu przełamują bariery komunikacyjne i nawiązują cenne kontakty z innymi ShopCampowiczami. Podczas “Dzieciaków” będzie też można wrócić na chwilę do szkolnych lat – spróbować waty cukrowej i obejrzeć występy mima. To co odróżnia ShopCampy od innych konferencji to także Arena, podczas której każdy może zaprezentować przez 5 minut swój pomysł, ideę bądź odkrycie – mikrofon jest Twój.

Aby wziąć udział w ShopCampie wystarczy się zarejestrować (bezpłatne) na oficjalnej stronie.

Trzeci cykl ShopCampu wspiera Mecenas – Platforma iStore. Merytorycznie partneruje spotkaniom NetArch. Logistycznie spotkania wspiera Siódemka S.A. Partnerem wspierającym ShopCamp Dzieciaki jest Trusted Shops i SOFORT banking.

Źródło: Fundacja Polak 2.0