POIG 8.1 w 2010 – spiesz się powoli

31 Lip , 2010  

Tak można skwitować to co działo się w tym roku w kwestiach działania 8.1. PARP niezbyt chętnie wypowiadał się na temat planowanych zmian oraz terminu naboru. Po informacjach opublikowanych na początku roku dotyczących planowanych zmian zapanowała cisza. Obiecywanej instrukcji oraz ogłoszenia naborów nie było…
More…

, , , ,

Programy, inkubatory – jak jest, a jak być powinno

30 maja , 2010  

Wczoraj na Facebook Artur Kurasiński zainicjował ciekawą dyskusję dotyczącą wykorzystania środków przez inkubatory w działaniu 3.1. Wojciech Przyłęcki podczas konferencji TMT Warsaw podał pewne statystyki dotyczące projektów realizowanych przez inkubatory.
More…

, , ,

POIG 8.1 w 2010 – naborów nie będzie!

9 Kwi , 2010  

Mała prowokacja z mojej strony (w kwestii tytułu) jednak czytając kolejne doniesienia i komentarzy przedstawicieli PARP’u oraz MRR mam wrażenie, iż najchętniej pozbyliby się w ogóle działania 8.1 i zatarli po nim jakikolwiek ślad.

More…

, ,

Zmiany w zasadach POIG 8.1

31 Gru , 2009  

W ostatnich miesiącach na temat POIG 8.1 pisało się wiele – zarówno w prasie codziennej (Gazeta.pl) jak i w blogosferze. Generalnie dominowały słowa krytyki pod adresem samego projektu, ekspertów oceniających, jakości projektów oraz organizacji / obsługi projektu przez PARP oraz instytucje wdrażające. Niezadowoleni byli Ci co dotacji nie dostali ale się ubiegali, Ci co o dotacje się nie starali ale słyszeli o tych którzy otrzymali, jak i Ci którzy dotację otrzymali jednak mieli problemy z realizacją projektu. Ja osobiście broniłem i bronię działania 8.1, gdyż spotkałem się z autorami wielu ciekawych projektów, które bez środków z tego programu po prostu nie zostałyby zrealizowane.

More…

, , , ,