Zmiany w AdWords – Znaki towarowe konkurenta mogą być słowami kluczowymi

26 Wrz , 2011  

Dziennik internautów informuje o wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – znaki towarowe konkurenta mogą być używane w reklamie AdWords. ETS mówi jednocześnie w jakich przypadkach taka reklama będzie dopuszczona:

„Natomiast, gdy reklama wyświetlana w internecie w oparciu o słowo kluczowe odpowiadające znakowi towarowemu cieszącemu się renomą proponuje alternatywę w stosunku do towarów lub usług właściciela znaku towarowego cieszącego się renomą – nie oferując zwykłej imitacji towarów lub usług (…) nie powodując osłabienia tego znaku lub nie działając na szkodę jego renomy (…) – takie używanie jest co do zasady elementem zdrowej i uczciwej konkurencji w sektorze rozpatrywanych towarów lub usług”.

Jednocześnie nie będzie można używać słów kluczowych gdy szkodzą one funkcjom pełnionym przez znak. Szkodzenie funkcji wskazania pochodzenia ma miejsce wówczas, gdy reklama wyświetlana w oparciu o słowo kluczowe utrudnia lub uniemożliwia zorientowanie się, czy reklamowane towary lub usługi pochodzą od właściciela znaku towarowego. Innymi słowy przykładowa reklama na frazę „toyota”:

  • „A może jednak Honda, Civic już od 61 tys” – będzie dopuszczona
  • „U nas tylko 61 tys, klimatyzacja, abs, nawigacja” – będzie zakazana
W pierwszym przypadku klient widzi, iż reklama kieruje do konkurencji. W drugim wypadku reklama może wprowadzać w błąd.

, ,

Budowanie przewagi konkurencyjnej sklepu

28 Mar , 2011  

Wybór perfum - perfumeria.pl

W nawiązaniu do sobotniej prezentacji na ShopCampie chciałem uszczegółowić kilka kwestii. To co mam nadzieje udało mi się pokazać, to iż najważniejsze jest stworzenie innej niż cenowa przewaga konkurencyjna. Aby tego dokonać nie można myśleć przez pryzmat tylko i wyłącznie konwersji!

More…

, , , , ,