Jak pozyskać klienta z Allegro do sklepu internetowego

16 Gru , 2011  

Ostatnio na forum Helion a wcześniej w serwisie e-komers.pl pojawiły się pytania na temat tego w jaki sposób legalnie (tj. nie łamiąc ustawy i regulaminu Allegro) przyciągnąć użytkowników Allegro do sklepu.

Niestety w interesie Allegro jest to aby użytkownicy wracali do serwisu Allegro a nie kupowali bezpośrednio w sklepie internetowym. Allegro więc będzie walczyć z linkowaniem do sklepów – jedyne co można tu zrobić to stworzyć spójną identyfikację sklepu internetowego oraz aukcji na Allegro. Spójną tzn:

  • nazwa domeny
  • nazwa sprzedawcy/użytkownika Allegro
  • layout sklepu
  • layout aukcji

Jeśli sprzedawca na Allegro ma nazwę typu nazwadomeny lub nazwadomeny.pl to już pełnia szczęścia 🙂 BTW. zastanawiam się kiedy Allegro usunie szablony aukcji i sprawi, iż wszystkie będą miały taki sam layout, bez identyfikacji sprzedawcy. Na eBayu jest HTML w Amazonie nie. Jak myślicie, która koncepcja wygra? ]:->

Koncepcje z kopiowaniem danych do sklepu internetowego na potrzeby obsługi sprzedaży – w tym drukowaniem faktur, listów przewozowych itp. wydają się ok (w końcu tak samo musimy skopiować dane do Subiekta, WF-Maga czy każdego innego programu księgowego). Już przetwarzanie tych danych i wysyłka newslettera może być wątpliwym działaniem.

Mi wpadł do głowy jeden pomysł. Skoro i tak wysyłamy towar do klienta, to dlaczego nie wydrukować i wrzucić tam kodu rabatowego, który zachęca do zakupów w sklepie internetowym. Allegro chyba nie ma tu nic do tego i mieć nie może. Nie ma także mowy o spam-ie, nieuczciwej konkurencji itp. Klient raczej będzie szczęśliwy – po pierwsze dostał to co chciał, już nam ufa, po drugie może kupić w przyszłości taniej lub przekazać kupon rabatowy znajomemu. Koszt takiej akcji? Niewielki.

ps. Hej – Allegro, don’t be evil!

, , , ,

Rusza Google Offers

22 Kwi , 2011  

Nie jest to raczej zaskoczeniem, Google uruchomiło dzisiaj nową usługę – Google Offers. Wczoraj pisałem o tym, iż Grupon będzie starał się być bardziej precyzyjny w swoich rekomendacjach. Jakieś 2 tygodnie temu informowałem, iż Google wprowadza Oferty do Google Places w telefonach.

More…

, , , ,

Gdzie – w sieci – klienci szukają promocji i rabatów

21 Kwi , 2011  

Dlaczego kobiety używają Facebook-a

Uzupełnienie wczorajszego wpisu na temat poszukiwania promocji i kuponów rabatowych w sieci. EMarketer pokazał dzisiaj badania dotyczące serwisów w internecie w których poszukujemy promocji.

More…

, , , , ,

Szukamy kuponów promocyjnych – w sieci

20 Kwi , 2011  

Statystyki co prawda dla rynku USA, ale bardzo imponujące. Według Microsoftu i Bing-a 74% użytkowników wyszukuje ofert promocyjnych w wielu serwisach przynajmniej raz w tygodniu! Do tego 25% poświęca na to dłużej niż godzinę w tygodniu. WOW!

More…

, , ,

Jak używamy kuponów rabatowych – infografika

9 Kwi , 2011  

Statystyki na temat użycia kuponów rabatowych

Ciekawa infografika pokazująca jak użytkownicy korzystają z kuponów rabatowych. Używamy w tytule to lekkie nadużycie – infografika dotyczy rynku amerykańskiego, pamiętajmy jednak iż trendy z USA dość szybko przenoszą się do Europy i Polski.

More…

, , ,