Jak pozyskać klienta z Allegro do sklepu internetowego

Ostatnio na forum Helion a wcześniej w serwisie e-komers.pl pojawiły się pytania na temat tego w jaki sposób legalnie (tj. nie łamiąc ustawy i regulaminu Allegro) przyciągnąć użytkowników Allegro do sklepu.

Niestety w interesie Allegro jest to aby użytkownicy wracali do serwisu Allegro a nie kupowali bezpośrednio w sklepie internetowym. Allegro więc będzie walczyć z linkowaniem do sklepów – jedyne co można tu zrobić to stworzyć spójną identyfikację sklepu internetowego oraz aukcji na Allegro. Spójną tzn:

  • nazwa domeny
  • nazwa sprzedawcy/użytkownika Allegro
  • layout sklepu
  • layout aukcji

Jeśli sprzedawca na Allegro ma nazwę typu nazwadomeny lub nazwadomeny.pl to już pełnia szczęścia 🙂 BTW. zastanawiam się kiedy Allegro usunie szablony aukcji i sprawi, iż wszystkie będą miały taki sam layout, bez identyfikacji sprzedawcy. Na eBayu jest HTML w Amazonie nie. Jak myślicie, która koncepcja wygra? ]:->

Koncepcje z kopiowaniem danych do sklepu internetowego na potrzeby obsługi sprzedaży – w tym drukowaniem faktur, listów przewozowych itp. wydają się ok (w końcu tak samo musimy skopiować dane do Subiekta, WF-Maga czy każdego innego programu księgowego). Już przetwarzanie tych danych i wysyłka newslettera może być wątpliwym działaniem.

Mi wpadł do głowy jeden pomysł. Skoro i tak wysyłamy towar do klienta, to dlaczego nie wydrukować i wrzucić tam kodu rabatowego, który zachęca do zakupów w sklepie internetowym. Allegro chyba nie ma tu nic do tego i mieć nie może. Nie ma także mowy o spam-ie, nieuczciwej konkurencji itp. Klient raczej będzie szczęśliwy – po pierwsze dostał to co chciał, już nam ufa, po drugie może kupić w przyszłości taniej lub przekazać kupon rabatowy znajomemu. Koszt takiej akcji? Niewielki.

ps. Hej – Allegro, don’t be evil!