Marketing wirusowy w wykonaniu Panasonica

Panasonic uruchomił ostatnio stronę https://5latgwarancji.panasonic.pl. Strona pozwala klientom na rejestracje i przedłużenie gwarancji na telewizory z 3 do 5 lat. Akcja została wsparta działaniami PR’owymi (osobiście natknąłem się na info na gazeta.pl). Prosty i jednocześnie bardzo dobry pomysł na to aby stworzyć sporą bazę mailingową. Ponieważ Panasonic dysponuje dobrym produktem w niezłej cenie, można się spodziewać iż klienci którzy raz zakupili produkt tej firmy, będą rozważać ponowne zakupy sprzętu tego producenta.

Continue…

Kampanie bannerowe, czyli CePeM w użytkownika

O tym, że budowanie zasięgu równa się kampanii bannerowej więdzą prawie wszyscy marketingowcy. O tym, że kampanie bannerowe są złe, wiedzą wszyscy – tylko nie marketingowcy.

No może trochę przesadzam, ale fakt jest taki, że w większości mediaplanerów dla kampani w internecie reklama bannerowa jest na pierwszym miejscu. Kolejny fakt z którym ciężko się nie zgodzić jest taki, iż większość użytkowników reklamy bannerowej nie lubi, nie zauważa, a reklamę inwazyjną (trudne do zamknięcia pływające bannery) traktuje jako zło konieczne (Ci bardziej świadomi użytkownicy blokują ją adblockerami). Continue…

Efekt youtube

Pod koniec 2008 wystartował nowy kanał na youtube. Swoją kanał na youtube założył użytkownik o dziwnie znajomo brzmiącej nazwie Monty Python 😉 Komicy stwierdzili, że jeśli nie można z wrogiem wygrać, to trzeba się do niego przyłączyć.

Na stronie pojawiają się nowe skecze – aktualnie jest ich około 80. Jaki był efekt? Na amazon.com sprzedaż DVD z filmami Monty Pyhona podskoczyła w ciągu tygodnia o 23000 procent! Tak, tak dwadzieścia trzy tysiące… sam zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem przedtem nie sprzedali 1 sztuki a po odpaleniu sajtu 230 😉 ale DVD trafiło do Top5…. Continue…