Marketing wirusowy w wykonaniu Panasonica

11 Lis , 2009  

Panasonic uruchomił ostatnio stronę https://5latgwarancji.panasonic.pl. Strona pozwala klientom na rejestracje i przedłużenie gwarancji na telewizory z 3 do 5 lat. Akcja została wsparta działaniami PR’owymi (osobiście natknąłem się na info na gazeta.pl). Prosty i jednocześnie bardzo dobry pomysł na to aby stworzyć sporą bazę mailingową. Ponieważ Panasonic dysponuje dobrym produktem w niezłej cenie, można się spodziewać iż klienci którzy raz zakupili produkt tej firmy, będą rozważać ponowne zakupy sprzętu tego producenta.

More…

, , ,

Kampanie bannerowe, czyli CePeM w użytkownika

27 Wrz , 2009  

O tym, że budowanie zasięgu równa się kampanii bannerowej więdzą prawie wszyscy marketingowcy. O tym, że kampanie bannerowe są złe, wiedzą wszyscy – tylko nie marketingowcy.

No może trochę przesadzam, ale fakt jest taki, że w większości mediaplanerów dla kampani w internecie reklama bannerowa jest na pierwszym miejscu. Kolejny fakt z którym ciężko się nie zgodzić jest taki, iż większość użytkowników reklamy bannerowej nie lubi, nie zauważa, a reklamę inwazyjną (trudne do zamknięcia pływające bannery) traktuje jako zło konieczne (Ci bardziej świadomi użytkownicy blokują ją adblockerami). More…

, , , , ,

E-marketing – zwiększanie świadomości marki

9 Lut , 2009  

W serwisie SearchEngineLand.com pojawił się wpis z bardzo przejrzystą ilustracją w jaki sposób można zwiększyć świadomość istnienia marki za pomocą działań e-marketingowych.

More…

, , , , , , ,

Efekt youtube

25 Sty , 2009  

Pod koniec 2008 wystartował nowy kanał na youtube. Swoją kanał na youtube założył użytkownik o dziwnie znajomo brzmiącej nazwie Monty Python 😉 Komicy stwierdzili, że jeśli nie można z wrogiem wygrać, to trzeba się do niego przyłączyć.

Na stronie pojawiają się nowe skecze – aktualnie jest ich około 80. Jaki był efekt? Na amazon.com sprzedaż DVD z filmami Monty Pyhona podskoczyła w ciągu tygodnia o 23000 procent! Tak, tak dwadzieścia trzy tysiące… sam zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem przedtem nie sprzedali 1 sztuki a po odpaleniu sajtu 230 😉 ale DVD trafiło do Top5…. More…

, , , ,