Drogi Donaldu Tusku wespół z Rostowski Jacku!

Najnowszy news dotyczący poczynań naszego rządu – czytaj „Reformy finansów Państwa – przyjazne Państwo – MSP siłą napędową gosporadki”:

„Rząd obecnie debatuje nad podwyższeniem składek do ZUS płaconych przez przedsiębiorców. Obecnie wynoszą one ok. 600 zł miesięcznie, ale w planach rządu jest ustalenie ich w zależności od dochodu w granicach od 400 zł do 2400 zł miesięcznie – donosi PKPP Lewiatan.” – źródło http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przedsiebiorcy-zaplaca-2400-zl-skladki-emerytalnej-2482016.html

Niestety z każdą decyzją jest coraz gorzej. Zamiast reformować i zaciskać pasa tam gdzie wydatki są rozpasane, bierzecie się za zmiany, które w długim okresie jak równia pochyła sprawią iż nasza gospodarka stoczy się do poziomu z przed 10 lat i bliżej jej będzie do Grecji niż do Niemiec… Ostatnie POczynania:

  • podniesienie VAT
  • brak reformy służby zdrowia
  • brak reform służb mundurowych
  • wydłużenie czasu pracy (to akurat jest OK, tylko czemu to służy)
  • zniesienie kratki i możliwości odliczania VAT od paliwa
  • zamieszanie z receptami
  • zamieszanie z aptekami internetowymi
  • ACTA
  • podwyższenie VAT
  • itd..

A może popatrzymy jakie oszczędności i reformy wprowadziliście? Po raz kolejny potwierdza się moja teza: http://plutecki.net/2010/02/przedsiebiorco-radz-sobie-sam/ – a to przecież MSP tworzą najwięcej miejsc pracy…

Niestety przykro mi że na Was głosowałem, więcej tego błędu nie powtórzę – czego sobie i czytelnikom mojego bloga życzę!

ps. Ciekawe kiedy będzie tak źle, że firmy zaczną przenosić się do Czech, Niemiec, a te z bardziej centralnej Polski do UK, na Cypr itp.

ZUS-y srusy, nienawidzę takich historii!

Ludzie męczą się na trudnym rynku pracy, podejmują ryzyko, otwierają własną działalność (dumnie nazwaną samozatrudnieniem), słupki rosną, przyjazne państwo itd. A siedzi taki jeden z drugim i kombinuje jak tu przy… przedsiębiorcy.

Oczywiście jak utrudnić życie to nie korpo, nie grupie zawodowej liczącej 100-200-500 tys osób (np. grupie zawodowej urzędników, pracowników ZUS itd.) – takie grupy są dobrze zorganizowane, mają związki zawodowe, prawników, liderów itp. Lepiej przy… jednoosobowej działalności gospodarczej, osobie która po opłaceniu wszystkich składek, podatków ma na czysto pińcet. Na pewno za to pińcet nie wynajmie prawnika, nie zrobi burzy medialnej itd.

Przeczytajcie sami: ZUS – prawo działa wstecz

Skandal, bezprawie, urzędasy, źli ludzie itd. Ehh.

Przedsiebiorco radź sobie sam..

Szlag mnie trafia jak czytam kolejne pomysły rządu (nie ważne czy SLD, PiS czy PO – wszyscy kopią przedsiębiorców po równo). Jaka jest najważniejsza grupa społeczna w Polsce i Europie? MSP! Tak to małe i średnie przedsiębiorstwa dają największą liczbę miejsc pracy i są podstawą systemu ekonomicznego. Jaka grupa jest najmniej wpływowa? Właśnie MSP.

Continue…