E-commerce – frontend i backend w praktyce

Zapraszam do zapoznania się z moją prezentacją z czwartego IxDA w Poznaniu. Podczas spotkania prezentowałem rozwiązania i pomysły, które wdrażamy w nowej platformie e-commerce AtomStore.

Niebawem pojawi się video z prezentacjami ze spotkania, na razie tylko PDF.

E-commerce, frontend i backend w praktyce

Newsletter w służbie e-commerce

Lubicie dostawać newslettery? Nie pytam o SPAM! Pytam o newslettery do których sami się zapisaliście? Ja lubię! Często przeglądam co proponuje mi mój ulubiony sklep internetowy (tu nazwa na A pewnego wielkoluda zza oceanu). Sprawdzam także jakie płyty pojawiły się w sklepie z muzyką, czy też jakie nowości i promocje są aktualnie w ulubionym sklepie z elektroniką. Wszystko to dzięki dobrze przygotowanemu newsletterowi.

Continue…

Marketing wirusowy w wykonaniu Panasonica

Panasonic uruchomił ostatnio stronę https://5latgwarancji.panasonic.pl. Strona pozwala klientom na rejestracje i przedłużenie gwarancji na telewizory z 3 do 5 lat. Akcja została wsparta działaniami PR’owymi (osobiście natknąłem się na info na gazeta.pl). Prosty i jednocześnie bardzo dobry pomysł na to aby stworzyć sporą bazę mailingową. Ponieważ Panasonic dysponuje dobrym produktem w niezłej cenie, można się spodziewać iż klienci którzy raz zakupili produkt tej firmy, będą rozważać ponowne zakupy sprzętu tego producenta.

Continue…

Zwiększamy konwersje w sklepie – wykorzystanie mechanizmu newslettera

Mogłoby się wydawać, iż newsletter jest to archaiczne narzędzie na wymarciu, które wciskane jest w narzędziach typu CMS czy e-commerce na zasadzie „mam to dam”. Z tej przyczyny wielu właścicieli sklepów internetowych zapomina, iż posiada takie narzędzie lub uważa je za mechanizm generowania denerwujących klientów wiadomości o charakterze SPAMu. Czy aby na pewno?

Zwiększanie konwersji wśród klientów sklepu

Wiele mówi się o zwiększaniu konwersji wśród nowych klientów, z działań e-marketingowych takich:

Continue…