Kiedy wysyłać mailing – infografika

22 maja , 2012  

infografika mailing

Ciekawa infografika dla osób które planują kampanie e-mail marketingową. Także dla właścicieli sklepów, którzy zarządzają treścią newslettera.

infografika mailing

, , , ,

E-commerce – frontend i backend w praktyce

13 Cze , 2011  

Zapraszam do zapoznania się z moją prezentacją z czwartego IxDA w Poznaniu. Podczas spotkania prezentowałem rozwiązania i pomysły, które wdrażamy w nowej platformie e-commerce AtomStore.

Niebawem pojawi się video z prezentacjami ze spotkania, na razie tylko PDF.

E-commerce, frontend i backend w praktyce

, , , , ,

14% użytkowników Grupona reaguje na mailing, 50% transakcji z darmową dostawą

18 maja , 2011  

Mailing skuteczny w e-commerce

Ciekawe diagramy od comScore – 14% użytkowników Grupona i LivingSocial kupuje oferty w wyniku malingu, który otrzymają od serwisu.

Mailing skuteczny w e-commerce

Druga ciekawa statystyka dotyczy wzrostu udziału sprzedaży z darmową przesyłką. W USA prawie 50% transakcji e-commerce to zakupy z darmową dostawą!

Darmowa dostawa a transakcje w e-commerce

, , ,

Gdzie – w sieci – klienci szukają promocji i rabatów

21 Kwi , 2011  

Dlaczego kobiety używają Facebook-a

Uzupełnienie wczorajszego wpisu na temat poszukiwania promocji i kuponów rabatowych w sieci. EMarketer pokazał dzisiaj badania dotyczące serwisów w internecie w których poszukujemy promocji.

More…

, , , , ,

Newsletter w służbie e-commerce

23 Lut , 2011  

Tyle samo rozumiem z większości polskich newsletterów

Lubicie dostawać newslettery? Nie pytam o SPAM! Pytam o newslettery do których sami się zapisaliście? Ja lubię! Często przeglądam co proponuje mi mój ulubiony sklep internetowy (tu nazwa na A pewnego wielkoluda zza oceanu). Sprawdzam także jakie płyty pojawiły się w sklepie z muzyką, czy też jakie nowości i promocje są aktualnie w ulubionym sklepie z elektroniką. Wszystko to dzięki dobrze przygotowanemu newsletterowi.

More…

, , , ,

Marketing wirusowy w wykonaniu Panasonica

11 Lis , 2009  

Panasonic uruchomił ostatnio stronę https://5latgwarancji.panasonic.pl. Strona pozwala klientom na rejestracje i przedłużenie gwarancji na telewizory z 3 do 5 lat. Akcja została wsparta działaniami PR’owymi (osobiście natknąłem się na info na gazeta.pl). Prosty i jednocześnie bardzo dobry pomysł na to aby stworzyć sporą bazę mailingową. Ponieważ Panasonic dysponuje dobrym produktem w niezłej cenie, można się spodziewać iż klienci którzy raz zakupili produkt tej firmy, będą rozważać ponowne zakupy sprzętu tego producenta.

More…

, , ,

Zwiększamy konwersje w sklepie – wykorzystanie mechanizmu newslettera

23 Lut , 2009  

Mogłoby się wydawać, iż newsletter jest to archaiczne narzędzie na wymarciu, które wciskane jest w narzędziach typu CMS czy e-commerce na zasadzie „mam to dam”. Z tej przyczyny wielu właścicieli sklepów internetowych zapomina, iż posiada takie narzędzie lub uważa je za mechanizm generowania denerwujących klientów wiadomości o charakterze SPAMu. Czy aby na pewno?

Zwiększanie konwersji wśród klientów sklepu

Wiele mówi się o zwiększaniu konwersji wśród nowych klientów, z działań e-marketingowych takich:

More…

, , , ,