POIG 8.1 – nie dla idiotów

27 Mar , 2011  

W piątek Polska została podzielona w stosunku 1:10 – na tych szczęśliwych oraz na tych, którym PARP postanowił udowodnić, iż ich pomysły nie spełniają wygórowanych wymagań PARP-u.

More…

,

POIG 8.1 w 2010 – spiesz się powoli

31 Lip , 2010  

Tak można skwitować to co działo się w tym roku w kwestiach działania 8.1. PARP niezbyt chętnie wypowiadał się na temat planowanych zmian oraz terminu naboru. Po informacjach opublikowanych na początku roku dotyczących planowanych zmian zapanowała cisza. Obiecywanej instrukcji oraz ogłoszenia naborów nie było…
More…

, , , ,

POIG 8.1 – zaliczkowa paranoja

16 Lip , 2010  

Dawno nie pisałem o POIG 8.1 – na szczęście 🙂 Zbliża się jednak nabór, a co za tym idzie częściej rozmawiam z wnioskodawcami na temat tego działania. W ostatnim czasie pojawiły się nowe zasady obowiązujące w najbliższym naborze (postaram się o tym niebawem napisać). Dziś przeżyłem jednak rozmowę która trochę mną wstrząsnęła.
More…

, , , ,

Miało być bez kolejek, a jest jak zawsze

9 Mar , 2010  

O tym, że PARP kuleje jeśli idzie o PR i komunikacje już pisałem. Dziś kolejny nabór i znów to samo. Kolejki, przepychanki, tylko tym razem nikt nie uwierzył, iż kolejność się nie liczy.

More…

, ,

Przedsiębiorca vs urzędnik, 0:1 do przerwy

2 Mar , 2010  

Niestety po raz kolejny okazuje się, iż w konfrontacji z urzędnikiem przedsiębiorca jest na końcu. O co chodzi. W 2009 mieliśmy głośny 3 nabór do działania 8.1. Wyniki oceny i lista zatwierdzonych wniosków według ustawowego terminu powinna pojawić się w piątek lub w poniedziałek. Wiele osób dzwoniło, pytało, PARP odpowiadał – spokojnie, będzie na stronie www o 16:30.

More…

, ,

Innowacyjność głupcze!

30 Wrz , 2009  

Wczoraj na AntyWebie pojawił się artykuł „Na co idą pieniądze z 8.1 (PARP)…”, w którym Grzegorz Marczak po raz kolejny „punktuje” projekty, które otrzymały dofinansowanie na stworzenie e-usług. Bardzo nie lubię, gdy dziennikarze czy też blogerzy przedstawiają problem tylko z jednej perspektywy i nie zadają sobie trudu by sprawę zbadać, przedstawić różne punkty widzenia (ich prawo do pisania artykułów tendencyjnych, a czytelników do ich czytania lub nie).

More…

, , ,