E-biznes w pigułce! Książka “Konwersja w e-commerce” już w sprzedaży

21 Wrz , 2016  

Do sprzedaży trafiła właśnie książka “Konwersja w e-commerce”, którą popełniliśmy wspólnie z Sebastianem Sumą, CEO Sempai. W skrócie mogę ją zarekomendować jako pigułkę praktycznej i najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu sprzedaży internetowej. Książka wydaliśmy we współpracy z portalem eKomercyjnie.

More…

, , ,

6 kwestii które powinieneś sprawdzić w swojej kampani AdWords

15 Lut , 2016  

Zapraszam do infografiki od Sempai:

More…

, ,

Mobile SEO i kampanie rozszerzone (prezentacja z Targów eHandlu)

26 Lut , 2014  

Zapraszam do prezentacji z Targów eHandlu na temat m-commerce oraz pozyskiwania ruchu z kanału mobile search:
More…

, , ,

Jak zrobić analizę słów kluczowych (infografika)

24 Wrz , 2012  

Analiza popularności słów kluczowych

 

 

Nie wiesz na jakie słowa kluczowe pozycjonować serwis internetowy czy sklep? Krótka infografika powinna Ci pomóc:

Analiza popularności słów kluczowych

, ,

Zmiany w AdWords – Znaki towarowe konkurenta mogą być słowami kluczowymi

26 Wrz , 2011  

Dziennik internautów informuje o wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – znaki towarowe konkurenta mogą być używane w reklamie AdWords. ETS mówi jednocześnie w jakich przypadkach taka reklama będzie dopuszczona:

„Natomiast, gdy reklama wyświetlana w internecie w oparciu o słowo kluczowe odpowiadające znakowi towarowemu cieszącemu się renomą proponuje alternatywę w stosunku do towarów lub usług właściciela znaku towarowego cieszącego się renomą – nie oferując zwykłej imitacji towarów lub usług (…) nie powodując osłabienia tego znaku lub nie działając na szkodę jego renomy (…) – takie używanie jest co do zasady elementem zdrowej i uczciwej konkurencji w sektorze rozpatrywanych towarów lub usług”.

Jednocześnie nie będzie można używać słów kluczowych gdy szkodzą one funkcjom pełnionym przez znak. Szkodzenie funkcji wskazania pochodzenia ma miejsce wówczas, gdy reklama wyświetlana w oparciu o słowo kluczowe utrudnia lub uniemożliwia zorientowanie się, czy reklamowane towary lub usługi pochodzą od właściciela znaku towarowego. Innymi słowy przykładowa reklama na frazę „toyota”:

  • „A może jednak Honda, Civic już od 61 tys” – będzie dopuszczona
  • „U nas tylko 61 tys, klimatyzacja, abs, nawigacja” – będzie zakazana
W pierwszym przypadku klient widzi, iż reklama kieruje do konkurencji. W drugim wypadku reklama może wprowadzać w błąd.

, ,

Zoptymalizuj swoją kampanię dla mobile

22 Wrz , 2011  

Ruch mobile w okresie świątecznym

Google wypowiedziało się ostatnio na temat kampanii skierowanych do użytkowników mobile. Po pierwsze pokazało ciekawe dane na temat wolumenu wyszukiwań – ze szczególnym uwzględnieniem okresu świątecznego:

Ruch mobile w okresie świątecznym

Po drugie w najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany w wyliczaniu quality score dla reklam AdWords skierowanych do użytkowników mobilnych. Strony, które nie posiadają wersji mobile, zawierają elementy Flash itp. będą oceniane gorzej niż strony zoptymalizowane. Nie ma przy tym konieczności doszukiwania się drugiego dna. Po prostu klikając w reklamę po której wyświetlana jest ciężka strona, nieczytelna dla użytkowników telefonów, wracają oni do Google coraz mniej zadowoleni z wyników które otrzymują. Co dobre dla userów to dobre dla Google – no może niekoniecznie, ale nie o tym dzisiaj.

Google zwraca także uwagę na fakt, iż kampanie AdWords które zostały specjalnie stworzone dla użytkowników mobile są 11% skuteczniejsze niż takie, które zostały tylko adaptowane.

Skuteczność kampanii mobile

Więcej szczegółów: http://searchengineland.com/google-offers-a-carrotstick-for-marketers-to-go-mobile-93901

, ,

Nowy SEM Specialist – Google miejsca i nie tylko

18 Sie , 2011  

SEM Specialist

SEM SpecialistDziś pojawił się nowy numer SEM Specialist. W miesięczniku znajdziecie między innymi artykuł Sebastiana Sumy (mojego wspólnika z NetArch – odpowiedzialnego za rozwój marki Sempai.pl).

Sebastian opisuje kwestie związane z promocją w usłudze Miejsca Google. Oprócz tego w nowym numerze znajdziecie kilka ciekawych artykułów. Zapraszam!

Ja uciekam na urlop – kolejne wpisy we wrześniu. Trzeba naładować baterię 🙂 Do zobaczenia.

, , ,

Google wprowadzi Cost Per Lead w AdWords

16 Cze , 2011  

Google testuje nowy sposób rozliczeń w AdWords. Możliwe będzie prowadzenie kampanii w rozliczeniu za lead-a. Jak zwykle usługa wystartuje najpierw w USA. Początkowo będzie to reklama testowa wyświetlana dla około 10% użytkowników. Możliwe będzie rozliczanie zapytań telefonicznych oraz mailowych.

Zobaczcie sami

Communication Ad Extensions

, ,

Dodajemy Google +1 do serwisów

2 Cze , 2011  

A co tam, na stronie wpisu mojego bloga są już komentarze, link do podzielenia się na Twitterze oraz Facebook-u oraz Facebook-owy Like. Dodam jeszcze przycisk Google +1. Co prawda zostaje coraz mniej miejsca na same wpisy, ale najważniejsza jest obecność w wyszukiwarce, social media, buzz, womm itp.

More…

, ,

Targi eHandlu w Poznaniu, już w piątek!

16 maja , 2011  

logo_targi

targi ehandluJuż w najbliższy piątek w Poznaniu odbędą się pierwsze Targi eHandlu – chyba największe wydarzenie w branży e-commerce w ostatnich miesiącach. Na targach pojawi się kilkudziesięciu wystawców oraz kilkuset zwiedzających. Nie może tam zabraknąć także nas!

More…

, , , , ,