Dlaczego klienci nie kupują w Twoim sklepie?

4 Paź , 2011  

Dlaczego klienci rezygnują z zakupów w sklepie

Pytanie które spędza sen z powiek niejednemu sprzedawcy. Interaktywny Instytut Badań Rynkowych przeprowadził ankietę i o to co powiedzieli klienci:

Dlaczego klienci rezygnują z zakupów w sklepie

A co klienci zrobią jak zrezygnują z zakupów w Twoim sklepie?

Co klient robi gdy rezygnuje z zakupów w internecie

, , ,

OBI – nie idź tą stroną

19 Lip , 2011  

OBI

Podczas konferencji dotyczącej branży materiałów budowlanych miałem okazje mówić o znaczeniu e-commerce i ogólnie informacji na temat produktów w tej branży. Reakcje były różne, ale widziałem zainteresowanie i zaciekawienie osób na sali. Pomyślałem – będzie dobrze!

Dziś szukając drzwi trafiłem na coś co mogę nazwać wizją szalonego marketera – dobrze nie jest! Kliknąłem w reklamę AdWords marketów OBI, licząc że znajdę informacje o ofercie drzwi w tej sieci…

Moim oczom ukazał się (pomijam czas oczekiwania na wczytanie) ekran, który ciężko ogarnąć nawet wprawnemu internetowemu oku. WTF?! Na ekranie startowym obrócz „dynamicznego” banera głównego, mamy dynamiczny baner boczny nr 1, dynamiczny baner boczny nr 2 oraz… (kto zgadnie?) dynamiczny baner boczny nr 3. Pod banerem main znajduje się – tu Was zaskoczę – dynamiczny baner pod banerem nr 1!

Oprócz tego w środkowym łamie nr 2 mamy kolumnę z banerami – ha ha, wcale nie są dynamiczne! Dynamiczne za to są miniatury w głównym łamie tekstowym. Yeah!

Zastanawiam się jak tak duża marka może pozwolić sobie na tak wielką ignorancje w zakresie marketing w internecie.. co ciekawe strona obi.de wygląda znacznie lepiej, pomimo iż elementy graficzne są tożsame. Wejdźcie i zobaczcie sami.

OBI

 

, ,

E-commerce – frontend i backend w praktyce

13 Cze , 2011  

Zapraszam do zapoznania się z moją prezentacją z czwartego IxDA w Poznaniu. Podczas spotkania prezentowałem rozwiązania i pomysły, które wdrażamy w nowej platformie e-commerce AtomStore.

Niebawem pojawi się video z prezentacjami ze spotkania, na razie tylko PDF.

E-commerce, frontend i backend w praktyce

, , , , ,

Trochę o e-commerce i AtomStore – czw. Poznań, pt. Kraków

7 Cze , 2011  

W czwartek w Poznaniu na http://www.ixdapoznan.pl/ będę opowiadał o użyteczności w systemach e-commerce – przedstawię nasze doświadczenia, pomysły i rozwiązania które udało się wdrożyć w AtomStore. Jeśli ktoś ma nie po drodze do Poznania, to zapraszam w piątek na MoonCamp. Będę mówił mniej więcej o tym samym 🙂

Swoją drogą – oba spotkania zapowiadają się interesująco.

, , , ,