Zaraz, zaraz, nie wszystko na raz (1+1 = 1,5)

Natrafiłem na ciekawy artykuł dotyczący zmian w pracy naszych mózgów związanych z rozwojem technologii informatycznej – w szczególności internetu, social media oraz telefonii komórkowej. Mam wrażenie, iż w naszym społeczeństwie panuje przekonanie, iż osoba która potrafi wykonywać wiele zadań na raz to pracownik bardziej wydajny. Sam przyznam, iż tak myślałem.

Continue…

„Ten wpis pisany jest dla pieniędzy”

Ile jesteś w stanie zaakceptować feed’ów, nim blog zacznie Cię męczyć i klikasz usuń? Mam dwóch potencjalnych kandydatów – Maschable i TechCruncha. Blogi niezwykle opiniotwórcze i dostarczające często ciekawych informacji, jednak jednocześnie bardzo trudne w śledzeniu. Codziennie wpada mi z nich powyżej 50 feed’ów. Większość z nich pomijam. Jednocześnie najciekawsze często pojawiają się na Wallu znajomych czy Fanpage’ach…

Continue…

web 3.0 czyli seo^3

Kilka dni temu przeczytałem ciekawy wpis na SEOmoz autorstwa randfisha dotyczący jego przewidywań co do zmian w SEO w nadchodzącym roku. Część uwag to przypuszczenia i spekulacje np. co do zmian które mogą nastąpić w Google (np. te dotyczące real time search), moją uwagę zwróciły natomiast następujące kwestie:

  • personalizacja wyników wyszukiwania
  • wzrost znaczenia linków z sieci społecznościowych
  • coraz większe problemy z ustaleniem aktualnej pozycji w Google

Continue…