Kilka nowości w wyszukiwarce Google

15 Cze , 2011  

Wzrost ilości wyszukiwań z urządzeń mobilnych, Google

Na blogu Google pojawił się wpis przedstawiający kilka nowych rozwiązań w wyszukiwarce. Najpierw jednak diagram przedstawiający wzrost ilości wyszukiwań z urządzeń mobilnych. Dynamika podobna do tej, którą Google odnotowało ponad 10 lat temu:

Wzrost ilości wyszukiwań z urządzeń mobilnych, Google

A teraz wspomniane nowości.
Wyszukiwanie głosowe na komputerach (w telefonach jest już dość długo)

Wyszukiwanie podobnych obrazów (przez wklejenie obrazka)

Instant Pages (czyli ładowanie najwyższych wyników w tle i natychmiastowe wyświetlanie po kliknięciu)

, ,

idealna strona wyników w wyszukiwania w google

11 Lip , 2009  

Pewnie każdy kto korzysta z Google przynajmniej kilka razy dziennie, chciałby aby strona wyników (specjalnie nie piszę lista) wyglądała trochę inaczej niż obecnie. Osobiście marzy mi się aby strona wyników przypominała tradycyjną listę produktów w sklepie internetowym.

More…

, , , ,

Wyszukiwarka na Newsweek.pl

7 Lip , 2009  

Wyszukiwarki w znanych serwisach prasowych mają do mnie jakiś problem 😉 Kiedyś opisywałem problem na stronie brief.pl, ostatnio na forum muratora, dzisiaj napotkałem problem na Newsweek.pl. Kurcze – nie jestem jakiś złośliwy, a chyba problemy, które opisuje są dość podstawowe.

More…

, ,

Gdzie jest szukaj

27 Cze , 2009  

Forum muratora jest doskonałym źródłem informacji – sam znalazłem tam sporo porad, które pozwoliły mi podjąć decyzje. Niestety jeśli idzie o wyszukiwanie informacji, to jest z tym pewien problem. Nawigacja po kategoriach (browse’owanie) jest ok, natomiast spróbujcie coś znaleźć!

Konia z rzędem temu, kto znajdze wyszukiwarke… Ja osobiście zrobiłem to używając funkcji szukaj w mojej Operze:

Wyszukiwanie na forum muratora

Wyszukiwanie na forum muratora

, , , ,

Błędy w architekturze informacji na stronie Brief.pl

29 Sty , 2009  

Wydaje mi się, iż serwis Brief.pl powstał dość niedawno – copy 2008. Lubie czasem na niego wejść i poczytać wiadomości z branży, jednak parę rozwiązań totalnie mi nie odpowiada.

1/ wyszukiwarka po tagach

Rozwiązanie widoku wyszukiwarki po tagach wydaje mi się, jakimś absurdem. Nie ma informacji o liczbie znalezionych wyników, wyniki są podzielone na kategorie (patrz zrzut poniżej). Do tego nie wiadomo ile w danej kategorii znajduje się odpowiedzi. Klikam ‚Kampanie’ i otrzymuje jeden wynik. Uffff…. ale się zmęczyłem.

Wyniki wyszukiwania po tagach na Brief.pl

Wyniki wyszukiwania po tagach na Brief.pl

More…

, , , , ,

Jak zbudować intuicyjną wyszukiwarke wewnętrzną

19 Sty , 2009  

Pomimo, iż google wie (naj)lepiej i jak ktoś szuka to szuka w google, żaden wiekszy serwis internetowy nie jest w stanie funkcjonowac bez własnej, wewnętrznej wyszukiwarki.

W 2008 pojawiła się nowa wersja onetu, który zrezygnował z rozwoju wyszukiwarki internetowej, jednak do wyszukiwarki wewnętrznej nadal wykorzystuje własny mechanizm. More…

, , , ,