Best practices do projektów POIG 8.1 i 8.2

21 Paź , 2010  

Wpadłem na ciekawe opracowanie dotyczące realizacji projektów w ramach działań 8.1 i 8.2. PARP wraz z Ideacto przygotował bardzo konkretne opracowanie zawierające dobre praktyki z zakresu realizacji projektów w ramach działań 8.1 i 8.2.

More…

, , , , , , ,

POIG 8.1 w 2010 – spiesz się powoli

31 Lip , 2010  

Tak można skwitować to co działo się w tym roku w kwestiach działania 8.1. PARP niezbyt chętnie wypowiadał się na temat planowanych zmian oraz terminu naboru. Po informacjach opublikowanych na początku roku dotyczących planowanych zmian zapanowała cisza. Obiecywanej instrukcji oraz ogłoszenia naborów nie było…
More…

, , , ,

Zmiany w POIG – jest oficjalny projekt rozporządzenia

5 Lut , 2010  

Dziś na stronie PARP pojawiła się informacja o projekcie nowego rozporządzenia MRR zmieniającego rozporządzenie z dnia 13 sierpnia 2008. Albo PARP działa z opóźnieniem (aktualizuje swoja stronę raz na 2 miesiące), albo projekt który widnieje na stronie MRR jest bardzo po myśli PARP’u i można się spodziewać, iż w niezmienionej formie wejdzie w życie… More…

, , ,

Narzędzia do projektowania

10 Lis , 2009  

Postanowiłem zdradzić trochę informacji na temat narzędzi, których używam do projektowania (czyt. tworzenia projektów funkcjonalnych, przygotowywania specyfikacji oraz prototypowania). Każda osoba odpowiedzialna za produkcję serwisów ma taki zestaw, jednak rzadko mówi się o tym głośno 😉

More…

, , , , , , ,

Ile kosztuje serwis internetowy?

2 Cze , 2009  

5, 10, 15, 25, 50, 100, 200 – kto da więcej? Co ciekawe – na to samo zapytanie (brief) możemy otrzymać właśnie tak zróżnicowane odpowiedzi. Czy to oznacza, iż ten sam produkt jest wyceniony tak różnie, że za ten sam serwis różni wykonawcy liczą sobie aż tak różne ceny?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale można założyć, iż cena jest pochodną pozycji rynkowej, doświadczenia, know-how oraz jakości. Często koszt przedstawiony przez doświadczoną agencje jest wyższy, ale wynika z co najmniej dwóch czynników:

  • agencja z racji swojego doświadczenia, pozycji pobiera wyższe wynagrodzenie za pracę
  • agencja z racji swojego doświadczenia, know-how oszacowała koszt na wyższy, gdyż uwzględniła więcej czynników, o których niedoświadczona firma nie wiedziała

Oczywiście trzeba jednocześnie stwierdzić, iż często firma, która robi coś po raz pierwszy będzie miała bardziej innowacyjne podejście czy też większe zaangażowanie. Z drugiej strony, wiąże się to z większym ryzykiem.

More…

, , , , ,

BBCode vs WYSIWYG

19 maja , 2009  

Wybór edytora tekstu w serwisie internetowym jest częstą decyzją, którą musi podjąć klient (przy udziale kierownika projektu). Nie rzadko ma tu miejsce przeciąganie liny- projektant ciągnie w kierunku BBCode, natomiast klient preferuje edytor WYSIWYG.

Osobiście jestem zwolennikiem używania BBCode – jednak nie uważam żeby było to najlepsze rozwiązanie w każdej z możliwych sytuacji. Ponieważ argumenty za i przeciw BBCode oraz WYSIWYG muszę przytaczać dość często, postanowiłem się z nimi podzielić.

More…

, , , , , , ,

Znaczenie prototypowanie

31 Sty , 2009  

Wyszperane przez Grzegorza Rusieckiego. Ciekawa reklama pokazująca znaczenie prototypowania.

, ,