Ostatni MoonCamp przed wakacjami

Wczoraj odbył się ostatni przed wakacjami MoonCamp. Niestety nie robiłem notatek z prezentacji – byłem zbyt zmęczonypowrotem z Poznania (dziękuje Polskim Kolejom Przedwojennym).

Tak w skrócie – pojawiło się naprawdę dużo osób, wyraźnie piątkowy termin się sprawdza (gdybym był mniej zmęczony, sprawdziłby się bardziej 😉 ). Kilka ciekawych prezentacji – najciekawsza Radka Kucko – Członka Zarządu Interia.pl, który opowiadał o redesignie strony głównej portalu.

Radek zaczął od tego, że badania są bez sensu, a w szczególności eye tracking. Trudno się z nim nie zgadzać (że np. ludzie podczas badań zachowują się trochę inaczej niż normalnie). Pokazał wiele interesujących statystyk dotyczących np. kwestii zakładek, zmniejszenia ilości materiałów „pakowanych” na stronę główną, wydłużenie SG i lepsze prezentowanie materiałów itd.

Tu przypominają mi się mądre wypowiedzi ekspertów na Interaktywnie.com, którzy po premierze nowej strony twierdzili, że jest nieprzemyślana, że zabrakło odwagi itd.. Ech taki mamy kraj, że najlepiej się pozycjonować jako ekspert krytykując innych.

Mam nadzieje, że Moon udostępni prezentacje – naprawdę warto przejrzeć slajdy przygotowane przez Radka, jeszcze bardziej warto było posłuchać.

ps.

Czas na MoonCampie lekko się zakrzywił i nie zmieściłem się z prezentacją. Prawdopodobnie przedstawię ją podczas następnego spotkania. Jutro postaram się ją wrzucić na blog-a (jest to prezentacja z ostatniego IxDA – jak będzie tylko wideo ze spotkania to umieszczę na blogu).

Trochę o e-commerce i AtomStore – czw. Poznań, pt. Kraków

W czwartek w Poznaniu na http://www.ixdapoznan.pl/ będę opowiadał o użyteczności w systemach e-commerce – przedstawię nasze doświadczenia, pomysły i rozwiązania które udało się wdrożyć w AtomStore. Jeśli ktoś ma nie po drodze do Poznania, to zapraszam w piątek na MoonCamp. Będę mówił mniej więcej o tym samym 🙂

Swoją drogą – oba spotkania zapowiadają się interesująco.

Facebook is dead! czyli co ciekawego zdarzyło się…

Wczoraj odbył się pierwszy MoonCamp – czyli spotkanie ludzi branży internetowej w Krakowie. Jak na pierwszy raz frekwencja była zaskakująca 🙂 Co prawda na razie ludzie głównie związani z Onetem i Interią (pewnie ze względu na to, iż dwaj prelegenci związani są z tymi firmami) ale mam nadzieje, iż niebawem się to zmieni. W Krakowie potrzebne są takie imprezy!

Continue…