Interactive Day 2

Wczoraj w Fabryce miał miejsce drugi Interactive Day. W harmonogramie pojawiły się tylko 2 prezentacje, ale za to jedna z nich należała do Tomasza Bagińskiego. Oprócz tego krótkie wystąpienia mieli Mateusz Tułecki oraz Jarosław Sobolewski.

Jak oceniam wydarzenie? Chłopaki z WallStreet pokazali kilka swoich projektów w tym projekt puszki dla Coca Cola, identyfikację dla Muzeum Narodowego w Krakowie oraz docenioną w wielu desingerskich serwisach identyfikację dla COCO. Przy okazji nieźle się bawili co nie do końca korespondowało z nastrojami na sali (wszyscy chcieli dostać numer do dealera który sprzedał im taki towar 😉 ).

coco by wall street

Druga prezentacja należała do Tomasza Bagińskiego, który pokazał dwie prace na Expo 2010 oraz film dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Co tu dużo mówić – warsztat Bagińskiego i prace które prezentuje są na totalnie światowym poziomie. Jego warsztat i możliwości studia są takie, że mógłby długo opowiadać o tym jak robili poszczególne projekty, pokazywać niuanse techniczne itd. Podejrzewam jednak, że większość osób na sali nie do końca byłaby tym zainteresowana.

BTW. niektóre stwierdzenia Tomka były dość zabawne i zaskakujące „Mam przeciętny gust”.

Pomiędzy prezentacjami Jarosław Sobolewski powiedział krótko o tym czym zajmuje się IAB i pokazał, że czasem nawet pojawia się na lokalnych wydarzeniach jak ID 🙂

A jak podsumować całe wydarzenie? Na moje oko ponad 500 osób, dwie prezentacje z czego jedna naprawdę wartościowa. Do tego okazja do odświeżenia i zawarcia nowych kontaktów. Jak na razie ID to jednak nie konferencja czy spotkanie branżowe a po prostu impreza klubowa na której pojawia się dużo ludzi pracujących w krakowskich agencjach.
Jeśli liczycie na dyskusje na temat strategii, chcecie poznać pikantne szczegóły kampanii itp. to raczej nie miejsce dla Was. Jeśli chcecie napić się piwa i dowiedzieć gdzie i dla kogo pracuje znajoma osoba, z którą nie widzieliście się od kilku miesięcy, rezerwujcie czas bo za 3 miesiące kolejny ID.

Forum IAB 2010 subiektywnie – relacja z dnia 1

Z lekkim opóźnieniem wrzucam krótką relacje z dnia pierwszego Forum IAB.

Prezentacje rozpoczął Mike Walsh, który przedstawiał swoje wizje roku 2024. Walsh mówił o różnicach kulturowych oraz wskazywał trendy, które można zauważyć już teraz. Skupił się na podejściu antropologicznym, nie snuł wizji dotyczących rozwoju technologicznego. Właściwie takie podejście jest bezpieczniejsze, gdyż technologia ewoluuje tak szybko, że ciężko wiarygodnie mówić co będzie za naście lat. Natomiast procesy kulturowe charakteryzują się ciągłością, są łatwiejsze do przewidzenia..

Continue…